Чергова брехня кремля про наявність в Україні «таємних біологічних лабораторій» та хімічної зброї є особливо небезпечною, оскільки може бути ознакою підготовки росією провокації «під чужим прапором», у тому числі з використанням реальної хімічної зброї.

Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

«Протягом місяців ми спостерігали довгий список російської брехні. Вони заявляли, що не мають наміру вторгатися до України, але вони зробили це. Вони заявляли, що відводять свої війська, але лише надсилали більше військ. Вони заявляли, що захищають цивільних, але насправді вбивають їх. Зараз вони заявляють про наявність біологічних лабораторій та хімічної зброї в Україні. Це лише чергова брехня. Але ми занепокоєні, що Москва може планувати операцію «під чужим прапором», ймовірно, із залученням хімічної зброї», - заявив керівник НАТО.

Генсек зауважив, що будь-яке використання хімічної зброї росією буде порушенням міжнародного права, Конвенції щодо заборони хімічної зброї, що підписана самою росією. При цьому росія вже використовувала хімічні агенти для нападів та вбивства політичних опонентів, підтримувала режим в Сирії, який кілька разів використовував хімічну зброю проти власного народу.

«Будь-яке використання хімічної зброї є абсолютно неприйнятним, і дуже важливо, щоб росія це розуміла. Ми дуже пильні щодо такої ймовірності та підготовки Росією передумов для проведення та виправдання прихованої операції з ймовірним використанням хімічної зброї», - генсек НАТО.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україна не стане членом НАТО. Про це він заявив у зверненні до лідерів країн Об’єднаних експедиційних сил.

Як писав «Вголос», Сполучені Штати повідомили союзникам по НАТО і кільком азійським країнам у понеділок, що Китай продемонстрував готовність надати військову та економічну допомогу росії на прохання Москви підтримати її війну проти України.

ІА "Вголос": НОВИНИ