Постійний представник ООН у Спільному координаційному цнтрі у Стамбулі Амір Абдулла привітав повернення Москви до участі у «зерновій ініціативі».

Про це він написав у Twitter.

«Я вітаю повернення РФ до реалізації чорноморської зернової ініціативи щодо сприяння експорту продовольства та добрив з України», – йдеться у твіті.

Також Абдулла висловив подяку Туреччині за сприяння та зазначив, що чекає на поновлення роботи з усіма сторонами угоди.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про відновлення роботи «зернового коридору». З такою заявою він виступив після переговорів з Кремлем.

Про це повідомляє турецьке видання «Анадолу».

«Президент Реджеп Тайїп Ердоган розповів, що вчора говорив з Путіним щодо »зернового коридору«, а сьогодні поговорить із Зеленським. Він також оголосив, що »зерновий коридор« знову відкрито, як це було раніше», - пише видання.

 

 

Тим часом російська сторона, яка спочатку хотіла зірвати угоду, офіційно підтвердила, що робота «зернового коридору» відновлюється.

Російське Міноборони повідомило, що нібито отримало так звані «гарантії» від української влади.

«Завдяки участі ООН та сприянню Туреччині вдалося отримати необхідні письмові гарантії з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів для ведення бойових дій проти РФ», - заявили у силовому відомстві РФ.

ІА "Вголос": НОВИНИ