Білоруська авіакомпанія «Белавіа» повідомила 3 грудня, що через санкційні обмеження мусила скоротити свій парк до 15 літаків.

Донедавна флот компанії налічував 29 літаків, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода

Водночас у компанії вважають, що скорочення не вплине на вже заплановані рейси. Наявних літаків, за заявою, «достатньо для виконання всіх регулярних рейсів у зимовий сезон — як регулярних, так і чартерних». До літнього сезону «Белавіа» планує поповнити флот, придбавши літаки та орендувавши в компаній з-поза Європейського Союзу.

У «Белавіа» також пообіцяли, що нові санкції не вплинуть на ціни на авіарейси, але "вони змінюються динамічно і залежать від поточного та прогнозованого навантаження на рейси, попиту на авіаперевезення в тому чи іншому напрямку та інших факторів».

П’ятий пакет санкцій Євросоюзу проти Білорусі набув чинності 2 грудня. У списку санкцій Євросоюзу 17 офіційних осіб та 11 організацій. У списку санкцій ЄС проти Білорусі загалом – 183 особи і 26 юросіб.

До списку увійшли, зокрема, національний білоруський авіаперевізник «Белавіа» та туристичні компанії, які в Євросоюзі вважають причетними в організації перевезення мігрантів переважно з Близького Сходу до кордону східного флангу блоку.

Як повідомляв «Вголос», у випадку повномасштабного вторгнення Росії на територію України країна-агресорка також може залучити до нападу війська Білорусі. Українська влада розглядає цей сценарій на серйозному рівні. Відповідну заяву зробив глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба

ІА "Вголос": НОВИНИ