Служба безпеки України під час обшуків у церквах Московського патріархату знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян РФ.

Про це йдеться у прес-центрі СБУ.

Перевірки проводилися на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ у Рівненській області.

Правоохоронці перевірили понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграф. Серед них були не лише українці, але й іноземці, зокрема росіяни, які були на території церков.

Деякі з громадян Росії надали паспорти та військові квитки СРСР, дехто не мав оригіналів документів, а лише копії, або ж паспорти України з ознаками підробки чи пошкодження.

На території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний українець, який, ймовірно, причетний до протиправної діяльності проросійського інформаційного агентства «Антван».

«При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії »ANTVAN GROUP« - громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження», - пояснюють в СБУ.

Нагадаємо, у Сімферополі тимчасово окупованого Росією Криму колишнього викладача Білогірського технікуму Андрія Білозерова затримали на 14 діб через публікацію у мережі «ВКонтакте» української пісні «Червона калина». На чоловіка склали протокол про використання нацистської символіки (стаття 20.3 КпАП).

ІА "Вголос": НОВИНИ