ЛЬВІВ, 28 ТРАВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – СБУ провела екскурсію німецькій делегації у колишній в’язниці НКВС №1 (т.зв. «на Лонцького»), де створюється Меморіал жертв тоталітарних режимів.

Як повідомляє прес-центр СБ України, 27 травня колишню в’язницю НКВС відвідала група працівників фундації з опрацювання наслідків диктатури Соціалістичної Єдиної Партії Німеччини (м. Берлін).

До складу делегації входять представники Бундестагу, Федерального уряду, федеральної землі Берлін, громадських організацій Німеччини та ін.

Фундація вивчає свідоцтва репресій щодо населення держав, окупованих в часи Другої світової війни, та документальні матеріали про наслідки радянського тоталітарного режиму. Фундація також займається формуванням архіву з матеріалів щодо репресій і створенням спеціальної наукової бібліотеки, які згодом будуть доступні як джерельний матеріал для істориків та громадськості.

Німецьких науковців поінформували про масштабну роботу із розсекречення архівних матеріалів, яка триває в рамках гуманітарних проектів СБУ.

Співробітник Центру досліджень визвольного руху ознайомив членів делегації з історією в’язниці, де під час радянського режиму утримувались жертви політичних репресій, а в період фашистської окупації Львова використовувалась німецькими каральними органами.


ІА "Вголос": НОВИНИ