Служба безпеки встановила особу посадовця Росгвардії, який віддав наказ катувати українців у тимчасово окупованому Херсоні.

Про це інформує СБУ.

Йдеться про заступника начальника управління Росгвардії у Ростовській області полковника поліції Олександра Науменка із позивним «Альфа».

За даними СБУ, з березня Науменко керує військовослужбовцями Росгвардії та представниками незаконних збройних формувань рф у тимчасово окупованому Херсоні.

За його наказами відбуваються незаконні затримання та тортури над місцевими мешканцями, проникнення до їхніх помешкань і заволодіння майном.

Встановлено, що він особисто брав участь у розгоні мирних мітингів у Херсоні. Віддавав накази застосовувати проти українських громадян світлошумові гранати та сльозогінний газ.

Крім того, за його вказівкою російські військові викрали двох українців і декілька тижнів жорстоко їх катували. Вони намагалися вибити з них інформацію про військових ЗСУ та їх місця дислокації, а також схиляли до співпраці.

Як писав «Вголос», відомий український тренер з боксу Валентин Головко розповів про смерть свого підопічного – боксера-професіонала Станіслав Артьоменко.

ІА "Вголос": НОВИНИ