СБУ затримала помічника чинного народного депутата, який хотів стати «гауляйтером» рф у випадку окупації Черкаської області.

Про це повідомили в СБУ.

За даними Служби безпеки України, йдеться про помічника народного депутата від колишньої «Опозиційної платформи – За життя» Василя Німченка – Олександра Замирайла.

Співробітники Служби безпеки затримали депутата Черкаської міської ради, який очолював фракцію «Опозиційна платформа – за життя» до заборони цієї партії, і водночас працював помічником нардепа. Чоловік не лише виправдовував російську агресію проти України, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині, якби ворогу вдалося захопити регіон.

Зокрема, помічник Німченка стверджував, що війна, розв’язана РФ в Україні – це громадянський конфлікт, заперечував нанесення авіаударів РФ по мирних містах та вчинення злочинів військовими РФ, поширював фейки, що до них причетні ЗСУ, а також обурювався обміном військовополонених.

Пізніше Замирайло намагався втекти за кордон та імігрувати до США, але спецпризначенці його впіймали напередодні виїзду.

Замирайло відомий тим, що свого часу відмовлявся виступати на сесії міськради українською, тож його виступи перекладав секретар міськради.

Як писав «Вголос», мобілізація в Україні проходить за планом. Наразі мобілізовано близько пів мільйона громадян України.

ІА "Вголос": НОВИНИ