Як повідомляє управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, рішенням слідчого судді Печерського районного суду міста Києва 15 лютого 2016 року задоволено клопотання Генеральної прокуратури України та надано дозвіл на здійснення процедури спеціального досудового розслідування щодо С. Арбузова.
Нагадаємо, управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розслідує кримінальне провадження за підозрою колишнього голови Національного банку України С. Арбузова в розтраті чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, тобто за ч. 5 ст. 191 КК України.
У вказаному кримінальному провадженні 20.05.2015 Генеральна прокуратура України звернулася до суду із клопотанням про започаткування процедури спеціального досудового розслідування.
Як уточнює ГПУ, глава 24-1, якою чинний Кримінальний процесуальний кодекс України доповнено відповідно до Закону України від 07.10.2014, передбачає процедуру проведення спеціального досудового розслідування (in absentia), тобто можливості судом заочного засудження, якщо особа перебуває в міждержавному чи міжнародному розшуку.
Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді ув'язнення на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
ІА "Вголос": НОВИНИ