Про це повідомляє EurekAlert.

За даними центру Pew Research 46% американців заявили, що не можуть жити без смартфонів. Потім до справи долучилися експерти RSNA, які провели магнітно-резонансну спектроскопію.

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі, Південна Корея, і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію (MRS), щоб отримати унікальні дані про мізки підлітків, залежних від своїх гаджетів.

Магнітно-резонансна спектроскопія (MRS) – це тип МРТ, який вимірює хімічний склад мозку.

У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували «залежність від інтернету або смартфона». Інші 19 підлітків слугували контрольною групою.

З'ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти (GABA) – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові, і моторні функції, в стосунку до глутамат-глютаміну (Glx), нейромедіатору, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у «залежних» підвищений.

Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, і ці показники є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

Під час дослідження 12 підлітків, у яких діагностували «залежність», отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності.

Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому, як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

«Що вища оцінка, то важча залежність», – сказав доктор Сео. Він також повідомив, що у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ