Україна о 3:00 у ніч з 30 на 31 березня 2019 року переходить на літній час. Після переведення стрілки вперед годинники показуватимуть 4:00.

У результаті, після переведення стрілок годинника спати українці будуть на годину менше, а світловий робочий день стане на годину довшим, пише УНІАН.

Прихильники переходу на літній час намагаються обґрунтувати його економічно, починаючи з Бенджаміна Франкліна, який будучи в 1784 році посланником у Франції, анонімно опублікував лист з пропозицією, щоб парижани економили на свічках, використовуючи ранкове сонячне світло. А також в сатиричній формі пропонував оподаткування віконних віконниць, пробудження жителів дзвоном церковних дзвонів і стріляниною з гармат на світанку.

Але існують і альтернативні рішення для досягнення економічного ефекту, без переведення стрілок годинника.

У деяких країнах відбувається зсув режиму роботи на підприємствах у зворотний бік (тобто влітку робота починається раніше, взимку пізніше, і в залежності від складності роботи — не тільки на 1 годину). В Японії в деяких відповідальних випадках робота повинна починатися тільки через 2 години після сходу сонця, наприклад, при здачі іспитів.

Переведення часу 2019: як зміниться графік руху транспорту

Після переведення годинників 31 березня поїзди вирушатимуть і прибуватимуть за новим часом, який вказаний у квитках. Зазначається, що час відправлення та прибуття в придбаних на 31 березня залізничних квитках вказаний вже з урахуванням переведення годинників на літній час.

«Під час квантового стрибка у часі просимо пристебнутися. Поїзди Укрзалізниці за мить здолають цілу годину. Увага: час відправлення та прибуття в залізничних квитках вказано з урахуванням переведення годинників на літній час. Переводимо годинники 31 березня», - йдеться в повідомленні «Укрзалізниці».

Крім того в Київпастранс повідомили, що столична міська електричка переходить на літній розклад руху поїздів з 31 березня.

«Не забули, що в ці вихідні переводимо годинник? Наша міська електричка з 31 березня також переходить на літній час», - йдеться в повідомленні.

У «Київпастрансі» зазначили, що оновлений розклад руху буде розміщено на всіх зупинках міської електрички та на офіційному сайті комунального підприємства в неділю.

Як писав “Вголос”, у ЄС скасували щорічне переведення годинників.

Однією з причин скасування переведення часу в ЄС став підтверджений вплив таких змін на біоритм людини, саме тому лікарі радять починати готувати організм до переведення часу заздалегідь, за два тижні. Для цього потрібно поступово починати прокидатися і лягати спати раніше, щодня на 10…15 хвилин. Якщо ви не користувалися цією порадою, за два дні до переведення стрілок потрібно утриматися від алкоголю, не навантажувати організм важкою їжею, уникати стресів і пити менше кави. Тоді перехід буде легшим.

В Україні ж годинники переводитимуть ще щонайменше два роки — до 2021-го.

ІА "Вголос": НОВИНИ