7 липня Печерський суд розглянув клопотання слідчих та задовольнив його у повному обсязі, обравши голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці.

Про це повідомила пресслужба ДБР

Йдеться про голову правління підприємства «Кузня на Рибальському» Валерія Шандру.

Йому присудили тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 млн гривень.

Посадовців підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідали встановленим вимогам та не можуть використовуватися у ЗСУ. У підсумку така схема завдала державі збитків на суму понад 475 млн гривень.

5 липня суд обрав одному з колишніх директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у сумі приблизно 443 млн гривень, нагадала УП.

Ухвала суду - замовленням Офісу президента - «ЄС»

Сьогоднішня ухвала - "замовленням Офісу президента, яке підриває обороноздатність країни". Так прокоментував рішення Печерського суду щодо запобіжного заходу керівнику ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському» Валерію Шандрі народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко.

«Ми бачимо абсолютно політично замовлене  рішення. Воно підтверджує ту інформацію, яка звучала вчора про те, що Офіс президента напряму замовляє це,  і що заступник керівника Офісу президента Смирнов дзвонить судді і вимагає відповідних рішень. Те, як сьогодні проходив процес і чим він завершився, свідчить на підтвердження цієї версії», – зауважив Павленко.

За словами нардепа, такі рішення підривають обороноздатність країни, тому що переривається процес будівництва кораблів.

«Раніше Зеленський піарився на цих кораблях. Зараз ми бачимо пряму загрозу обороноздатності країни, коли кораблі не приймаються, коли фактично терор, який розв’язаний слідчими органами, перешкоджає подальшому будівництву військової техніки», – наголошує Павленко.

«Це – реальна ціна словам Зеленського про патріотизм», – вважає Ростислав Павленко.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ