Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі щодо держзради екс-нардепа від забороненої політичної партії «ОПЗЖ» Вадима Рабіновича.

Про це повідомляє ДБР.

«Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, депутат розповсюджував серед населення та політичного керівництва країн Європейського Союзу антиукраїнську пропагандистську інформацію. Так, Вадим Рабінович у своїх численних виступах та інтерв’ю оприлюднював маніпулятивні висловлювання, що несли шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

«Його пропагандистська діяльність допомагала керівництву Російської Федерації досягати своїх військово-політичних цілей та забезпечувала РФ ідеологічну допомогу в проведенні підривної діяльності проти України», - додали у відомстві.

За інформацією слідства, наразі він переховується за кордоном.

У липні 2023 року колишньому народному депутату України Вадиму Рабіновичу було повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Повідомлення про підозру здійснено шляхом скерування відповідного запиту про міжнародну правову допомогу до Ізраїлю. 1 серпня 2023 року Печерський суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань та обрав колишньому народному депутату запобіжний захід у вигляду тримання під вартою.

ІА "Вголос": НОВИНИ