Про це йдеться в офіційній заяві, поширеній в ніч на вівторок речницею Державного департаменту США Хезер Науерт, передає Укрінформ.

«Сполучені Штати з найвищим рівнем стурбованості звертають увагу на останній інцидент в рамках небезпечної військової практики росіян, який стався 29 січня над Чорним морем», - наголошується в заяві.

Як було підтверджено силами ВМС США у Європі, російський Су-27 здійснив небезпечні дії по відношенню до американського літака P-3 у міжнародному повітряному просторі.

«Причому російський пілот наблизився на відстань до 5 футів (близько 1,5 метри) та перетнув шлях у повітрі прямо перед літаком P-3», зазначили в Держдепі.

При цьому в Вашингтоні підкреслили, що американський літак перебував у повітрі у відповідності до міжнародного права.

«Російська сторона грубо порушила існуючі угоди та міжнародне право, у цьому випадку – Угоду від 1972 року про запобігання інцидентам над відкритим морем (INCSEA)», - наголосили в американському відомстві.

Як підкреслили у відомстві, це лише один із останніх прикладів військової діяльності РФ в порушення міжнародних норм та угод.

«Ми закликаємо Росію припинити ці небезпечні дії, які підвищують ризик помилки, небезпеки для екіпажів з обох сторін та аварії в повітряному просторі», - підкреслили в Державному департаменті США.

Як відомо, російський військовий літак здійснив перехоплення літака-розвідника Військово-морських сил США «P-3 Orion» у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем біля окупованого Криму.

ІА "Вголос": НОВИНИ