Ця справа - перший випадок, коли уряд США застосував закон, спрямований на переслідування тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном. Це також перший випадок притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час російської агресії, у рамках юрисдикції іноземних країн

Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії.

Про це на брифінгу  оголосив генеральний прокурор США Меррік Гарленд.

Згідно із судовими документами, четверо російських солдатів викрали американця з будинку в українському селі Милове Херсонської області, били й катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.
 
Американця роздягали догола, йому зв'язали за спиною руки й били кулаками, ногами та прикладами автоматів, а також фотографували чоловіка й погрожували йому зґвалтуванням.
Обвинувачені не раз погрожували громадянину США розправою і стріляли біля його голови.
 
Під час незаконного утримання американця катували четверо обвинувачених та інші неназвані співвідповідачі. За словами Гарленда, обвинувачені - офіцери Сурен Мкртчан і Дмитрій Буднік, а також двоє військових, на ім'я Валерій і Назарій (їхні прізвища не вказано).
 
Ця справа - перший випадок, коли уряд США застосував закон, спрямований на переслідування тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном. Це також перший випадок притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час російської агресії, у рамках юрисдикції іноземних країн. 

"Це також важливий крок у притягненні росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини", - заявив Гарленд.

Генпрокурор США також подякував українському Офісу генерального прокурора за суттєву допомогу надану у процесі розслідування.


Офіс Генерального прокурора Україна на постійній основі співпрацює з американськими колегами та обмінюється інформацією щодо міжнародних злочинів рф. "Ми щиро вітаємо роботу американських колег та готові й надалі всебічно сприяти та надавати усю необхідну інформацію", - заявили в відомстві.

ІА "Вголос": НОВИНИ