Мінімум 64 фармацевтичні компанії залишились працювати в росії. Таким чином вони сплачують податок в російську казну, з якої і фінансується війна проти України.

Дані оприлюднив Центр протидії дезінформації 

Найбільше таких фармкомпаній з США - 15: 

Johnson & Johnson, Pfizer, Merck Sharp & Dohme, Abbott, Bristol Myers Squibb, Eli Lilly, Viatris, Celgene, Organon, AbbVie Inc., Marathon Pharma, Amgen, Solgar, PTC Therapeutics, Unipharm, Inc.

 

На другому місці - Німеччина, 9 компаній: 

Bayer HealthCare, STADA, Menarini, BOEHRINGER I, Merck & Co, Bionorica, WÖRWAG Pharma, MERZ & CO, FRESENIUS AG

 

На третьому - Індія, 6 компаній: 

Dr. Reddy's, Sun Pharma, Glenmark, Innotech, Jodas Expoim Pvt Ltd, Sentiss Pharma Pvt Ltd

 

Далі - Франція, Швейцарія та Великобританія, 4 компанії: 

Французькі Sanofi-Aventis, Servier, BEAUFOUR IPSEN, Besins Healthcare

Швейцарські Roche, Novartis, Sandoz, Octapharma (спільно з Австрією)

Британські GlaxoSmithKline, AstraZeneca, Reckitt Benckiser Group PLC, Eisai Europe Limited 

 

Також на ринку рф залишись 3 італійські фармацевтичні компанії: Recordati, Zambon, Alfasigma S.p.A.

 

По 2 компанії - з Японії (Takeda та Astellas Pharma Inc.), Чехії (PRO.MED.CS Praha a.s., Zentiva), Румунії (Rompharm та Biotehnos), Ірландії (Aspen Pharma Ireland Ltd та BioMarin), Латвії (Grindeks, Olainfarm AS)

 

Ізраїльська компанія Teva, словенська KRKA, угорська Gedeon Richter, данська Novo Nordisk, болгарська Sopharm, боснійська Bosnalijek, канадська PharmaMed, хорватська Belupo та бельгійська UCB

Як зазначається у повідомленні, представники фармацевтичного бізнесу пояснюють, що вони частково обмежили постачання деяких ліків до росії, але згідно норм міжнародного права, ці обмеження не поширюються на ліки, необхідні хворим на рак чи діабет та низку інших медикаментів. 

“Але російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін вже неодноразово заявляв, що на росії працює понад 600 підприємств, готових здійснити імпортозаміщення із виробництва лікарських препаратів, зокрема життєво важливих”, – повідомляють у Центрі протидії дезінформації.

І нагадують  міжнародним компаніям, що росія з 24 лютого вчиняє злочини проти людства, вбиваючи чоловіків, людей похилого віку, жінок та навіть дітей. Зокрема, російські окупанти вбили 136 дітей і поранили майже 200. 

“Залишаючись працювати на російському ринку, фармацевтичні компанії допомагають виживати російському населенню, але водночас вони фактично фінансують збройну агресію рф проти України. Сплачуючи податки, вони сприяють придбанню агресором нових ракет та бомб, що падатимуть на українських дітей та руйнуватимуть лікарні і школи”, – наголошують у Центрі.

Читайте також: У Чернігові затримали псевдоволонтера, який продавав гуманітарну допомогу

ІА "Вголос": НОВИНИ