Окружний адміністративний суд міста Києва скасував рішення Міністерства екології та природних ресурсів України про внесення лосів до «Червоної книги України» та дозволив полювати на тварин.

Про це пише "Судова влада України".

Зазначається, що до суду звернувся громадянин із проханням скасувати рішення профільного міністерства про заборону полювання на лосів. Також вимагалося виключити цих тварин із "Червоної книги". І суд підтримав позивача, зокрема, там визнали протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України з ужиття заходів щодо заборони полювання на лося.

"Наказом Мінекології "Про заборону полювання на лося", відповідно до Закону України "Про тваринний світ" і враховуючи експертний висновок Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України щодо стану популяції лося в Україні,  наказано заборонити полювання на лося європейського на території України строком на двадцять п'ять років. Однак, експертного висновку відповідного Інституту щодо стану популяції лося в Україні Міністерством до суду надано не було. З огляду на це суд дійшов висновку про наявність підстав вважати, що відповідачем — Міністерством екології та природних ресурсів України, з порушенням вимог чинного законодавства, були вчинені дії щодо заборони полювання на лося", — йдеться у повідомленні.

ІА "Вголос": НОВИНИ