Печерський суд Києва задовольнив вимогу заступника глави адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова про те, що той нібито останні 5 років безперервно проживав в Україні.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За даними видання, таким чином він хоче «захистити право на управління державними справами», зокрема право бути народним депутатом.

Рішення було ухвалене суддею Печерського суду Світланою Волковою ще 15 січня.

Сам Портнов стверджував, що 22 лютого 2014 року виїхав з України і не міг повернутися «у зв'язку з політичним і безпідставним кримінальним переслідуванням», й санкції ЄС та Канада ввели за наполяганням української влади. Тому він мусив шукати роботу за кордоном.

14 квітня 2014-го він отримав посаду директора департаменту з надання правової допомоги за кордоном адвокатського об'єднання «Корпоративні технології». Одночасно наказом голови об'єднання йому оформлено службове відрядження за межі України строком на 60 днів. «Відрядження» продовжувалося до 19 травня 2019 року, коли він повернувся в Україну.

Він просив суд визнати, що він безперервно проживав в Україні, бо від цього «залежить реалізація його права на працю та участь в управлінні державними справами, зокрема, можливість бути обраним народним депутатом». Суд підтримав його заяву, врахувавши висновки Верховного Суду, що строк службового відрядження входить до строку безперервного проживання на території України.

Нагадаємо, проти Портнова відкрили кримінальну справу.

ІА "Вголос": НОВИНИ