Відзавтра у Львові розпочнуть діяти 7 централізованих пунктів збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію. Також львів’яни можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, або в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Управління з питань поводження з відходами спільно з ЛКП «Зелене місто» і ЛКП «Зелений Львів», як і торік, організували централізовані пункти збору ялинок. Відтак із 21 січня у Львові розпочнуть діяти 7 локацій. Адже ялинки – це зелені відходи, а не тверді побутові, тому їх необхідно правильно та з користю утилізувати.

Тож пропонуємо мешканцям громади або самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, або в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або залишити біля визначених семи майданчиків у встановлені дні», - розповідає Роман Яцикович, начальник відділу комунікації і просвітництва управління з питань поводження з відходами. 

Відтак залишити хвойні можна буде біля контейнерних майданчиків за адресами:·      

  • просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків);·      

  • вул. Замарстинівська, 167а;    

  • вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»);·      

  • вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації);·      

  • вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»)

  • просп. Чорновола, 45 (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»);       

  • вул. Хоткевича - вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Приносити ялинки у ці місця збору необхідно 21-22 січня, 25 січня, та 28-29 січня 2023 року.

«Саме з цих 7 локацій будемо централізовано вивозити ялинки.  Якщо ж мешканці не живуть біля цих локацій, то у ці ж визначені дні - 21-22 січня, 25 січня, та 28-29 січня, можуть залишати ялинки біля своїх сміттєвих контейнерів, і вже їхні перевізники ТПВ відвезуть хвойні дерева на компостувальну станцію.

Нагадую, що ялинки - це великогабаритні відходи, тому контейнери для побутових відходів не призначені для їх викидання. Тож ялинку необхідно залишати біля контейнера, а не кидати в нього. Також необхідно з ялинки зняти всі новорічні прикраси, щоб під час переробки залишки прикрас не потрапляли у компост», - додав Роман Яцикович.

Якщо ж мешканці самостійно бажають привозити ялинки на компостувальну станцію, то можуть це робити щодня з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 17:00 год.

Також ялинки і дідухи можна завезти в Домівку врятованих тварин, що на вул. Олекси Довбуша, 24, з 10:00 до 17:00.

Читайте також у «Вголосі»: на Львівщині дитину уразило струмом від ялинкової гірлянди. ІА "Вголос": НОВИНИ