рф грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

Такі факти підтвердилися після останнього звільнення з ворожого полону громадян України, написала у Telegram омбудсмен Людмила Денісова.

«Українські військовослужбовці розповіли на негуманне поводження з ними з боку російської сторони: їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували», - уточнила вона.

За інформацією Денісової, українських захисників з острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, місцеві репортери почали використовувати з метою пропаганди, розповідаючи про гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому.

«Натомість військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температури повітря мінус 20 градусів, унаслідок чого у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку», - зазначила український омбудсман.

На переконання Уповноваженого ВРУ з прав людини, такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Окрім того, як наголосила Денісова, військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насильства чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.

«На порушення статті 26 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, подекуди по декілька днів громадян України морили голодом», - поінформувала Денісова.

Омбудсмен закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами - учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених українців.

Нагадаємо, в Україні зафіксували понад 7 тисяч воєнних злочинів вчинених російськими військовими.

Крім цього, Президент Сполучених Штатів Джо Байден дав оцінку злочинним діям російських окупантів після вторгнення на територію Київської області.

ІА "Вголос": НОВИНИ