Про це пише AFP.

Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього за сто метрів від нового «саркофага» – гігантського металевого купола.

«Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру, або близько 2000 квартир», – сказав в інтерв'ю голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін.

За його словами, сонячна установка повинна запрацювати протягом декількох тижнів.

Компанія витратила мільйон євро на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара, і сподівається, що інвестиції окупляться протягом семи років.

«Кількість сонячного світла тут така ж, як і на півдні Німеччини», – каже Варягін.

Україна, яка припинила закупівлі природного газу у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, що оточує атомну електростанцію і не придатна для сільського господарства.

Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати проект сонячної електростанції.

У результаті, радіація поблизу заводу впала до 10% від попередніх рівнів, згідно з офіційними даними.

Проте, запобіжні заходи, як і раніше, необхідні: сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені – на землі. Грунт залишається забрудненим, пояснює Варягін.

«Ми не можемо бурити або копати тут через суворі правила безпеки», – каже він.

У минулому році консорціум завершив будівництво сонячної електростанції потужністю 4,2 мегавата в радіаційній зоні у сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля. Влада України запропонувала інвесторам майже 2500 гектарів (25 квадратних кілометрів) для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.

«Київ отримав близько 60 пропозицій від іноземних компаній, в тому числі американських, китайських, датських і французьких, які розглядають можливість участі в майбутніх сонячних розробках в цьому районі», – повідомляє прес-секретар Державного агентства з управління зоною відчуження Олена Ковальчук.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ