Львівські футбольні клуби – «Рух» і ПФК «Львів» – намагаються змусити проводити офіційні матчі Української Прем’єр-ліги на «Арені Львів» на кабальних умовах. При цьому представники Української асоціації футболу, схоже, вдаються до «цікавої» схеми – просто «заборонити» стадіон «Україна» для елітної ліги українського футболу, перевівши його з третьої до другої категорії.

Умови «Арени Львів» не влаштували

Сьогодні, 7-го липня, представники Атестаційного комітет УАФ приїхали на інспекцію стадіону «Україна». Судячи з настроїв футбольних чиновників із Києва, у зв’язку з їхнім візитом можуть виникнути певні несподіванки – аж до позбавлення ліцензії цієї арени на матчі Української Прем’єр-ліги. Принаймні відчувається, що такі наміри виношують «інспектори» з Києва – наче виконуючи чиєсь замовлення…

Стадіонна ситуація у Львові зараз виглядає так: «Арена Львів» виставила ціну за один матч – 210 тисяч гривень. У неї входять охорона, прибирання, робота стюардів і, власне, оренда стадіону.

Але до цього, за новими вимогами керівництва «Арени Львів», розпочали додавати комунальні послуги, оплату підігріву поля, освітлення, кейтерингу. Влітку це ще, як кажуть, пів біди, але в осінній і зимовий період ціна зростає в рази.

Ні «рухівців», ні «містян» таке не влаштувало. Тим паче, що під боком є стадіон «Україна», який і за ціною за один матч обходиться втричі дешевше, і за місцем розташування зручніший для пересічного вболівальника, і жодних запитань до його функціонування (принаймні дотепер) не виникало.

«Львівська «Україна» за всіма параметрами аж нічим не поступається ні чернігівському стадіону, ні ужгородському, ні кропивницькому, де ми граємо матчі УПЛ. Тому не бачу жодних підстав для того, що цю арену можуть позбавити третьої категорії», – наголосив у коментарі NTA генеральний директор ПФК «Львів» Андрій Паньків.

«На жаль, через кабальні умови, запропоновані керівництвом «Арени Львів», «Рух» разом із ПФК «Львів» змушені змінити місце домашнього стадіону. Обидва львівські клуби уклали угоду зі стадіоном «Україна», – йдеться в офіційному повідомленні футбольного клубу «Рух».

Формальні «ревізори» із завданням згори

Однак, з усього видно, в Українській асоціації футболу придумали таку собі схему примусу. Мовляв, ми заборонимо грати на «Україні», тоді «Руху» та «Львову» нічого іншого не залишиться, як підписувати угоду з «Ареню Львів», – адже третього стадіонного варіанту в місті немає.

При цьому «кілери з УАФ» вдаються до різних методів: «викручують руки», маніпулюють фактами в медіа, організовують інформаційні атаки з безпідставними звинуваченнями та перекручуваннями реальних фактів. Здається, хтось отримав конкретне завдання примусово повернути львівські футбольні клуби Української Прем’єр-ліги на «Арену Львів» і змусити їх платити стільки, скільки там скажуть. Та, схоже, не на тих напали…

Ба більше, є інформація з надійних джерел, наближених до УАФ, що відповідне рішення вже насправді ухвалили. А до Львова «ревізори» завітали лише формально, аби підтвердити свою присутність на об’єктах і видимість якоїсь перевірки.

Цікавий факт: інспекція на «Арені Львів», який фактично ще досі не здали в експлуатацію належним чином (дивіться детальне розслідування у програмі «Zмови» від NTA) тривала не більше 10-ти хвилин, там і не перевіряли практично нічого. А ось на «Україні» «інспектори» залазили ледь не в кожен куток, наче спеціально шукаючи якісь недоліки чи огріхи.

Офіційного рішення з цього приводу ще немає. Львівські «Рух» і «Львів» за теперішніх обставин з «Ареною Львів» твердо налаштовані розпочати новий сезон в Українській Прем’єр-лізі на стадіоні «Україна».

Футбольні клуби зі Львова й надалі активно протистоятимуть підступним планам так званих «кілерів», які за завданням згори пробують залатати дірки власної безгосподарності та безпомічності за рахунок інших. І все ж — сподіваємося, що здоровий глузд у цій історії візьме гору.

Раніше Вголос повідомляв:

ІА "Вголос": НОВИНИ