Сьогодні, 27 серпня, в рамках Майстерні міста 2021, облаштовували перший в Україні сенсорний сад для собак на тренувально-вигульному майданчику «ГуляйПоле», що біля ЛКП «Лев». На його території чотирилапі друзі зможуть зайнятися «самолікуванням».

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Так, сенсорний сад стане у нагоді і собакам, які мають господарів, і тваринам, які перебувають у ЛКП «Лев».

«В Україні немає жодного такого саду, і всі міста чекають нашої реалізації, аби взяти цей досвід за основу. Свого часу ми побачили приклад такого саду в Англії, таке роблять й інші країни. В рамках Майстерні міста нам було виділено 30 тис. грн – це той мінімум, з допомогою якого нам вдалось облаштувати сад», - зазначила Оксана Кошак, радниця міського голови.

За словами координаторки проєктів Dog-Friendly City Ольги Кирилович, на тренувально-вигульному майданчику висадили спеціальні лікарські рослини, що є корисними для тварин, зокрема м’яту, лаванду, чебрець, тую та ін.

У сенсорному саду рослини підібрані таким чином, щоб позитивно впливати на самопочуття та психоемоційний стан тварин. 

"Сенсорний сад для собак надасть їм можливість займатись самолікуванням, як це передбачено самою природою. Спеціальні рослини сприятимуть подоланню стресу та забезпечуватимуть природну терапію проблем зі здоров’ям у чотирилапих. Для собак, що перебувають на ЛКП «Лев» у пошуках нової домівки, це особливо доречно. Майже всі вони мають потребу у зниженні тривожності та якомога швидшій соціалізації. Таких рослин є дуже багато і навесні ми будемо оновлювати всю цю посадку. Терапією є як відвідування сенсорних садів, так і, власне, процес їх створення – садівництво», - зазначила координаторка проєктів Dog-Friendly City Ольга Кирилович.

ІА "Вголос": НОВИНИ