У Львові до суду скерували обвинувальний акт щодо трьох медичних працівників, яких обвинувачують у незаконному проведенні аборту, що спричинив тяжкі наслідки для здоров’я жінки.
Як повідомили у поліції та Львівській обласній прокуратурі, хірургічне втручання відбулося у березні 2025 року в одній із приватних клінік у центральній частині Львова.
Заклад не мав ліцензії на проведення хірургічних операцій і не був уповноважений надавати медичні послуги в стаціонарних умовах.
За даними слідства, 29-річна вагітна жінка звернулася до клініки з метою штучного переривання вагітності. Вартість такої «послуги» становила 1 000 доларів США, які пацієнтка сплатила до проведення операції.
Адміністраторка клініки — медична сестра — залучила до втручання лікаря-акушера-гінеколога та лікарку ультразвукової діагностики, які офіційно у закладі не працювали.
Перед операцією лікарка УЗД внесла до медичного висновку неправдиві дані про нібито завмерлу вагітність на пізньому терміні, що стало формальною підставою для проведення втручання. Насправді жодних патологій розвитку плода не було.
Під час операції пацієнтці завдали тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя.
Замість виклику екстреної медичної допомоги лікар самостійно доправив жінку до міської лікарні. Потерпіла тривалий час перебувала в реанімації, а наслідком незаконного втручання стала незворотна втрата репродуктивної функції.
Правоохоронці також встановили, що на пацієнтку не була заведена передбачена законодавством медична документація, а клініка не мала права проводити будь-які хірургічні втручання. За результатами позапланової перевірки дію ліцензії медичного закладу припинено, клініку закрито.
Усіх трьох медиків обвинувачують за ч. 3 ст. 134 Кримінального кодексу України (незаконне проведення аборту, що спричинило тяжкі наслідки). Окрім цього, лікарю-акушеру-гінекологу інкримінують ч. 1 ст. 140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків), а лікарці УЗД — ч. 1 ст. 358 ККУ (підроблення офіційних документів).
Максимальне покарання, яке загрожує обвинуваченим, — до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися медичною діяльністю строком до трьох років.
ІА "Вголос": НОВИНИ