«Містерія Різдвяної ночі». Під такою назвою у Львові відбулося відкриття виставки відомого львівського художника Петра Сипняка. Який своїм мистецтвом продовжує традиції та культуру міста. Унікальний стиль митця важко сплутати з будь-яким іншим. А його картини відомі не лише в Україні, але і далеко за її межами. Журналісти «Вголосу» теж завітали на різдвяну експозицію аби дізнатися, чим дивуватиме живописець гостей цього разу.

«Вертепна хода у Львові», «Колядники під церквою» та «Містика різдвяної ночі». Все це низка картин представлених на виставці. Їх тут близько трьох десятків. Щоб оглянути всі, доведеться обійти аж дві зали. Головна задумка експозиції - передати атмосферу різдвяної ночі. Робить це художник за допомогою картин, на яких зображений вертеп. Тож кожен зможе знайти собі свою на власний колір та смак. Від колядників з різдвяною зіркою до «трьох царів з дарами». А розбавляють виставку пейзажі зимової природи.

"Вертепна хода у Львові"

Сам митець зізнається, що різдвяна тема для нього дуже близька. Тому на пропозицію зробити таку виставку – охоче погодився.

«Я народився та виріс в селі, тому ця тема для мене є органічною. В дитинстві я часто ходив з вертепом, тому як ніхто інший, відчуваю атмосферу цього свята. Зазвичай, я виконую свої картини періодично. А тут для галереї довелося спеціально постаратися. Ідею зробити різдвяну виставку мені запропонували ще влітку. А я, не вагаючись, погодився. Адже, це дуже вдячна тема. Тут немає жодних обмежень у плані фантазії. Втім, є можливість малювати так, як я відчуваю.» - розповідає художник Петро Сипняк. 

Підтримати відомого митця зібралося чимало охочих. Серед гостей: родичі, близькі друзі, колеги-художники та справжні поціновувачі мистецтва.

Петро Сипняк (зліва)

 Митець натомість теж не залишив гостей без уваги. А разом зі своєю дружиною провів благодійний аукціон. На якому вони розіграли дві картини художника та два запрошення на каву з віденським штруделем. Переможці залишилися задоволеними, а живописець – щасливим.

Переможниця аукціону

Триватиме виставка до вечора 23 грудня. Локація розташована на вулиці Коперника 17.  Вхід до галереї безкоштовний. Тож ви ще встигаєте потрапити на експозицію та насолодитися справжньою різдвяною історією.

"Вертеп"

"Вертепна хода"

"Святочний вертеп"

"Різдвяна ніч"

ІА "Вголос": НОВИНИ