26 січня близько 23:00 год. у квартирі на вул. Винна Гора, що у місті Винники, отруїлися чадним газом три особи: 42-річний чоловік, 45-річна жінка та 11-річна дитина.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради з посиланням на управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони.

Потерпілих у стані середнього ступеня важкості доправили в медичні заклади міста та області. Обставини події встановлюють.

Загалом від початку року по місту зафіксували 5 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 10 людей, з них 1 дитина.

Фахівці вкотре наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки тощо, то цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами –  вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

Читайте також у «Вголосі»: в яких умовах навчаються львівські школярі, коли школи знеструмлюють. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ