Як повідомляє ВВС, вартість реалізації проекту експерти оцінили в 50 млрд дол.
На відкритті будівництва віце-президент Нікарагуа Омар Альєслевенс заявив, що канал, який з'єднає два океани, повністю змінить економічну ситуацію в країні та дозволить побороти бідність.
«За допомогою цього каналу Нікарагуа розраховує переправляти через свою територію 5% обсягу світової торгівлі морськими шляхами, що принесе величезні економічні вигоди й подвоїть ВВП», – вважає віце-президент.
Цілком імовірно, вже через кілька років США експортуватимуть через канал значні обсяги зрідженого газу і сланцевої нафти з Мексиканської затоки. Нині великі танкери не можуть проходити через Панамський канал, тому в Нікарагуа він буде глибшим і ширшим.
Будує канал китайська компанія «HKND Group», президент якої Ван Цзин теж брав участь у церемонії відкриття. Канал планують побудувати за п'ять років.
ІА "Вголос": НОВИНИ