Голова правління та генеральний директор американської фармацевтичної компанії Pfizer доктор Альберт Бурла попередив про нову хвилю коронавірусного захворювання COVID-19.

Він закликав серйозніше ставитись до штаму Омікрон, який нікуди не зник і який складніше контролювати.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню The Jerusalem Post під час візиту до Ізраїлю.

Доктор Бурла висловив припущення, що не всі люди зробили четверту дозу вакцини, тому ризик четвертої хвилі COVID-19 цілком реальний.

«Йде нова хвиля. Я вважаю, що не всі зробили четверту дозу. Плюс у нас досі є штам Омікрон, який складніше контролювати. Вакцина, як довели ізраїльські дані, зменшує шанси потрапити до лікарні або померти», – сказав гендиректор концерну Pfizer.

При цьому він відмовився давати якісь рекомендації урядам країн щодо поведінки, яка змогла б зменшити ризик нової хвилі поширення вірусу.

«Я не даю рекомендацій урядам. Я даю їм дані, а вони дають рекомендації. Наприклад, тут, в Ізраїлі, є рекомендація щодо четвертої дози, і людям зараз не потрібно дотримуватися заходів соціального дистанціювання, які ми мали раніше», – сказав доктор Бурла.

При цьому він відзначив, що дуже великий відсоток вакцинованих людей і існуючі методи лікування значно полегшують перебіг хвороби.

Зараз існують пероральні методи лікування, які значно знижують шанси отримати серйозне захворювання. З усіма медичними інструментами, які ми маємо, я думаю, що люди можуть жити своїм життям", – запевнив гендиректор Pfizer.

Нагадаємо, на Закарпатті лікар-інфекціоніст та його пособниця займалися фальсифікацію документів та несанкціоновано втручалися в роботу системи «eHealth».

ІА "Вголос": НОВИНИ