Районний суд Білостока засудив двох чоловіків, обвинувачених у шпигунстві на користь російської розвідки, до чотирьох років тюремного ув'язнення.

Про це повідомляє Polskie Radio Białystok.

Йдеться про росіянина та білоруса, які, за версією слідства, впродовж кількох років збирали важливу інформацію про польських військових і передали це російській розвідці.

Обидва обвинувачені перебували в Польщі легально. Білорус навчався в одному з університетів Білостока, а пізніше працював в організації парашутної підготовки. За цей час він мав встановити контакти, зокрема соціальні, і використовувати їх для роботи на російську військову розвідку. Росіянин проводив подібну діяльність під виглядом культурної діяльності та туризму.

Обидва були заарештовані у квітні 2022 року, вони все ще перебувають під вартою. Потім прокурор подав клопотання про виключення публічних слухань, пославшись на важливий державний інтерес, а також приватний інтерес - свідків, зокрема багатьох солдатів.

Адвокати підсудних зажадали, щоб суд пройшов відкрито - у тій частині, яка стосується матеріалів, що не є секретними. Зрештою суд повністю закрив засідання.

ІА "Вголос": НОВИНИ