Наприкінці поточного року закінчується термін дії договору про транзит російського газу через територію нашої держави.

У РФ готові підписати новий договір, однак лише у разі виконання Україною норм європейського законодавства. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель.

Оржель наголосив, що Україна вже розблокувала процес анбандлінгу та готова створити незалежного оператора ГТС. За його словами, важливо, щоб Україна змогла 1 січня 2020 року підписати новий газовий контракт.

Міністр додав, що РФ уже не наполягає на продовженні попереднього договору з транспортування і висловлює готовність працювати за європейськими правилами.

У відповідь російська сторона підтвердила: якщо на 1 січня українська сторона готова, то вона готова підписати договори, як того вимагають європейські правила.

Він розповів, що на переговорах обговорювалися питання обсягів транспортування, тарифів, можливої прямої поставки газу в Україну з РФ.

Водночас Оржель не виключив, що договір про транспортування може бути не підписаний — попри конструктив, що з'явився у переговорах з РФ.

Як писав «Вголос», у “Нафтогазі” зробили гучну заяву щодо зупинки транзиту газу.

ІА "Вголос": НОВИНИ