У російському Єкатеринбурзі співробітники Федеральної служби безпеки затримали журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича нібито за «шпигунство».

Про це повідомляє пропагандистське видання «РИА-Новости».

Журналіст, нібито за завданням США, займався збором відомостей про одне з підприємств російського ВПК, які складають держтаємницю.

При цьому, як зазначають російські ЗМІ, Гершкович не виходив на зв'язок з вечора 29 березня. Він перебував у Єкатеринбурзі кілька тижнів і написав матеріал про ставлення росіян до ПВК «Вагнера». У поїздці його супроводжував місцевий активіст Ярослав Ширшиков.

За непідтвердженою інформацією, американця затримали біля місцевого ресторану. На його голову натягли светр і перехожим не було видно обличчя.

Варто зауважити, що Еван Гершкович близько шести років живе у Москві. Він висвітлює події у Росії та Україні для американської газети The Wall Street Journal. Також він працював у Agence France-Presse, The Moscow Times та The New York Times.

Джерело «Медузи» серед західних журналістів, які працюють у Москві, розповіло, що крім відвідування Єкатеринбурга, Гершкович також їздив до Нижнього Тагілу. У місті знаходиться оборонне підприємство «Уралвагонзавод».

Пізніше з'явилася реакція The Wall Street Journal на затримання журналіста у Єкатеринбурзі.

«The Wall Street Journal глибоко стурбовано безпекою Гершковича», - написало видання.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ