Можливість вторгнення з боку Білорусі залишається досить високою.

Про це повідомив генерал-майор Служби безпеки України Віктор Ягун в ефірі інформаційного телемарафону.

«Можливість вторгнення з боку Білорусі є досить високою. Відомо, що вони вже підготували перший ешелон - 5 батальйонно-тактичних груп, це близько 5 тис. військових, які можуть у будь-який момент перетнути кордон. Вони мають також резерв, це ще близько 5 тис. людей. І ще приблизно стільки ж підготовлено для так званої третьої хвилі перекидання резервістів. Загалом це від 10 до 15 тис. військових, які вони можуть запустити в Україну», - зазначив Ягун.

За його словами, зараз основна роль білоруської армії - це тиловий резерв, забезпечення логістики для російських окупантів через їхню країну.

«Вже можна сказати, що білоруси, хочуть вони того чи ні, вже фактично беруть участь у війні з Україною. Інша проблема Лукашенка в тому, що він фактично не керує своєю армією. Керівник білоруської РНБО та голова Генштабу перебувають під оперативним керуванням Росії», - констатував генерал СБУ.

Ягун також назвав ключові можливі тактичні цілі білоруських військових на Волині.

«Їхні напрямки - це Володимирець на Рівненщині, а також Ковель і Луцьк. Це дві головні артерії постачання зброї із Заходу», - додав він.

Нагадаємо, у Сєвєродонецьку Луганської області російські окупаційні війська обстріляли дитячу лікарню, в результаті сталося загоряння даху.

Додамо, з початку широкомасштабної війни в Україні, станом на сьогодні, російські окупанти обстріляли 139 лікарень, 10 знищено вщент.

ІА "Вголос": НОВИНИ