Про це пишуть Українські новини з посиланням на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у області.

У 41 людини підтвердився діагноз гепатит А, серед них 19 дітей. Всіх госпіталізували.

У колодязях, розташованих у селищі, виявлені відхилення від нормативних вимог з бактеріологічним та вірусологічними показниками. Їх дезінфікують. Після цього воду відкачують і вивозять.

«Всі роботи проводяться безкоштовно, за рахунок місцевого бюджету», - йдеться в повідомленні.

Також щотижня проводитимуть комісійне обстеження вигрібних ям в приватних домоволодіннях, уточнюються питання вивезення стоків з ям і наявність договорів на вивіз.

На сьогодні обстежено майже дві тисячі домоволодінь, оформлено 270 договорів на вивезення стічних вод.

Гепатит А – хвороба печінки, що викликається вірусом, який поширюється, в основному, при споживанні неінфікованою (або невакцинованою) людиною харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана з відсутністю безпечної води або їжі, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною.

На відміну від гепатиту В і С інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослабляють здоров'я, і блискавичний гепатит (гостру печінкову недостатність), що часто є смертельним.

ІА "Вголос": НОВИНИ