Міністерство юстиції США відкрило розслідування у зв'язку з сексуальним насильством над дітьми в католицькій церкві в штаті Пенсільванія, повідомляє Associated Press.

За словами джерел, знайомих із розслідуванням, священикам уже надсилають повістки, щоб вони надали конфіденційні матеріали та свідчення. Представники чотирьох католицьких єпархій — Філадельфії, Ері, Аллентауну і Гаррісбургу — підтвердили, що отримували повістки та запевнили, що співпрацюють зі слідством. Ще в чотирьох єпархіях штату ситуацію не прокоментували.

Прокурор Вільям Мак-Свейн хоче встановити, чи здійснили священики, єпископи, семінаристи або представники церкви федеральні злочини. Він зажадав, щоб єпископи передали будь-які свідоцтва того, що хтось із їхніх рядів вчиняв незаконні дії проти дітей; відправляв зображення або повідомлення сексуального характеру телефоном або через комп'ютер; велів кому-небудь не звертатися в поліцію; покривав підозрюваних у насильстві; використовував гроші або інші активи у рамках скандалу.

«Це буде неймовірно, якщо ми побачимо, що прокурор США розслідує католицькі справи, адже федеральний уряд дотепер зовсім не звертав на них увагу», — зазначає Марсі Гамільтон, професор Університету Пенсільванії.

14 серпня Велике журі присяжних опублікувало доповідь за підсумками розслідування про педофілію в штаті Пенсільванія. Воно встановило, що 300 католицьких священиків упродовж останніх 70 років, розбестили більше тисячі дітей.

ІА "Вголос": НОВИНИ