Туреччина опублікувала список своїх вимог щодо членства Швеції та Фінляндії у НАТО.

Як повідомляє «Європейська правда», відповідне комюніке опублікувала урядова пресслужба. 

Першим пунктом у вимогах є «конкретні гарантії» від Швеції щодо організацій курдів та гюленістів, які Туреччина вважає терористичними, зокрема припинення їхньої політичної підтримки і фінансування. 

Туреччина заявляє, що Швеція надає підтримку зброєю курдській партії PKK/PYD, у тому числі дрони і протитанкову зброю.

Також Туреччина вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на «легітимні дії Туреччини для захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та убезпечення сирійського кордону».

Останній пункт вимог Туреччини - «глобальна співпраця для боротьби з тероризмом». 

«Ми залишаємось прихильниками відкритих дверей НАТО, але вважаємо, що Альянс та країни-кандидати мають співпрацювати для боротьби з тероризмом, як вони роблять в інших сферах. Ми очікуємо від Швеції, яка подала заявку, принципових кроків та конкретних запевнень щодо безпекових питань, які турбують Туреччину», - заявили у комюніке. 

Як відомо, Туреччина стала єдиною країною-членом НАТО, яка висловилася проти прийняття Швеції та Фінляндії до Альянсу. Неофіційно відомо, що президент Реджеп Таїп Ердоган таким чином сподівається отримати певні поступки від США у питаннях щодо продажу літаків та санкцій, накладених на Туреччину за купівлю російських С-400. 

Як писав «Вголос», влада Республіки Інгушетія (рф) підтвердила загибель на війні в Україні племінника заступника міністра оборони рф Адама Хамхоєва.

ІА "Вголос": НОВИНИ