Через тяжку гуманітарну кризу внаслідок громадянської війни в Ємені близько 14 мільйонів людей опинилися в умовах, близьких до голоду.

Про це 23 жовтня заявив заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Марк Лоукок, передає «Громадське».

В організації наголошують, що ситуація в Ємені набагато гірша, ніж 2017 року, коли ООН уже попереджала про ризик масштабного голоду та розпочала гуманітарну підтримку населенню країни.

За даними гуманітарних установ, станом на кінець минулого року в Ємені від голоду і хвороб помирали щодня 130 дітей, близько 50 тисяч упродовж року.

Лоукок наголосив, що точно підрахувати кількість людей, що померли через проблеми з харчуванням, майже не можливо.

"Лише половина закладів охорони здоров’я працюють, і велика кількість єменців надто бідні, щоб потрапити до них. Через відсутність медичної допомоги люди часто помирають удома. Мало які родини повідомляють про ці смерті", — зазначив заступник генсекретаря.

Наразі складна ситуація навколо міста Ходейд призвела до економічної кризи в Ємені та блокує гуманітарну допомогу ООН. У зв'язку з цим Лоукок закликав негайно припинити бойові дії в зонах діяльності гуманітарних організацій та імпортерів, захищати шляхи транспортування продуктів харчування і речей першої необхідності.

Він наголосив, що в економіку Ємену необхідно якнайшвидше вливати іноземну валюту, гуманітарним організаціям потрібна підтримка та фінансування, а всі сторони конфлікту мають співпрацювати з ООН задля припинення конфлікту.

ІА "Вголос": НОВИНИ