Про це інформує «ВВС-Україна».

Ніж був одним із двох кинджалів, які британський археолог Говард Картер знайшов 1925 року серед поховальних покривал фараона. Визначаючи походження залізного клинка, який не заіржавів, учені були спантеличені, оскільки подібні металеві вироби були рідкістю в Стародавньому Єгипті.

Тутанхамона муміфікували понад 3300 років тому.

Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі «Метеоритика та планетологія», італійські та єгипетські дослідники використовували «неінвазійну рентгенівську техніку», щоб підтвердити склад заліза, не пошкодивши його.

«Метеоритне залізо легко упізнати за високим вмістом нікелю», – сказав головний автор дослідження Даніела Комелі.

Учені порівняли склад кинджала з метеоритами, які падали в радіусі 2000 км уздовж узбережжя Червоного моря в Єгипті. Як з'ясувалось, один з метеоритів, який приземлився за 240 км на захід від Олександрії, мав аналогічний рівень нікелю та кобальту.

Стародавні єгиптяни особливо ставилися до метеоритного заліза при виробництві дрібних декоративних або церемоніальних предметів, кажуть дослідники.

Порівняно з іншими артефактами з метеоритного заліза, кинджал Тутанхамона виготовлено дуже якісно. Дослідники зазначають, що це «вказує на високу майстерність в обробці заліза за часів його правління».

Кинджал оздоблено золотою ручкою та золотим футляром, на якому з одного боку є квітковий візерунок, а з іншого намальовано пір'я.

Ніж виставлено в Єгипетському музеї в Каїрі.

ІА "Вголос": НОВИНИ