Україна просить Європейський Союз надати додаткову підтримку для забезпечення стабільного державного фінансування упродовж кількох наступних років.

Про це виданню Bloomberg розповів урядовий уповноважений з питань управління державним боргом України Юрій Буца.

“Ми звернулися з офіційним запитом до Європейської Комісії щодо надання довготермінової макрофінансової програми для забезпечення стабільного фінансування упродовж наступних років”, - сказав Буца.

Водночас речник Єврокомісії запевнив, що ЄС готовий й надалі фінансово підтримувати Україну за умов продовження співпраці Києва із МВФ.

За його словами, Єврокомісія може відкрити для України трирічну програму фінансової підтримки, яка буде виконуватися паралельно з новою програмою від Міжнародного валютного фонду.

“Упродовж найближчих тижнів виконавча гілка ЄС обговорить підтримку України із посадовцями МВФ, аби упевнитися, що вона відповідає умовам, виставленим Фондом”, - стверджує Bloomberg.

Зазначимо, чинна програма МВФ для України закінчується у червні 2022-го. Наступного року Україна має отримати від Фонду 2,2 млрд доларів.

Як писав «Вголос», в інфляційному звіті Нацбанку йдеться про те, що протягом 2022 - 2023 року Україна повинна виплатити 14 млрд доларів за зовнішніми зобов’язаннями. Регулятор наголошує, що продовження співпраці з МВФ і проведення структурних реформ дасть змогу підтримувати інтерес інвесторів та залучати необхідне фінансування для проведення виплат.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ