Для того, щоб за нинішніх руйнувань стабілізувати роботу енергосистеми, українців просять ще більше скоротити споживання електроенергії. Серед порад, які розповсюдило Міненерго, немає нічого неможливого.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Фарід Сафаров в ефірі телемарафону.

«Ми вдячні громадянам, які в середньому скоротили своє споживання на 10%. Але для того, щоб розвантажити мережу і було максимально комфортно і швидко відновлювати мережі, ми б просили й хотіли, щоб вони скоротили своє споживання на 25%, і додатково не користувались електричними приладами, в яких нема потреби», - сказав Сафаров.

Відтак, чиновник вважає, що для заощадження в першу чергу варто:

  • вимикати світло в кімнатах, де не перебувають мешканці;
  • уникати використання мікрохвильових печей;
  • не користуватися електрочайниками;
  • температуру бойлера знизити до 50 градусів.

Чайники та мікрохвильові печі, за словами заступника міністра, цілком можна замінити кип’ятінням та підігрівом на плиті.

Крім того, під час прибирання не варто одночасно вмикати праску та пральну машину. Сафаров вважає, що у майбутньому ситуація в енергетиці може загостритись, тож українці мають до цього підготуватись.

«По-перше, ви маєте підготувати теплий одяг, щоб не замерзнути. Також термопосуд - це термоси для гарячої води та їжі, щоб вони довше зберігалися теплими. А також продукти довгого зберігання, щоб швидко їх приготувати», - пояснив представник Міненерго.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ