Кіберфахівці СБУ припинили незаконну діяльність українського ділка, який попри заборону РНБО постачав до рф товари подвійного використання. Ці деталі використовувалися на підводних човнах російського флоту, які задіяні у ракетних ударах по цивільній інфраструктурі України.

Про це повідомляє СБУ.

Зловмисником виявився мешканець Харківщини.
 
Щоб обійти заборону на військово-технічне співробітництво з рф, він створив свою компанію, яка закуповувала товари подвійного призначення в українських підприємств і під виглядом «цивільних приладів» постачав їх до рф.
 
Як встановила СБУ, насправді продукція використовувалася для оснащення флоту держави-агресора. Зокрема, для обладнання підводних човнів, з яких рашисти запускають ракети по Україні.
 
Після повномасштабного вторгнення ділок намагався налагодити новий канал постачання товарів до рф через треті країни. Втім, завдяки реакції СБУ цьому вдалося запобігти.
 
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за статтею 333 Кримінального Кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).
 
Читайте також у «Вголосі»: через що в Україні оголосили повномасштабну тривогу.
 
 
 

ІА "Вголос": НОВИНИ