Сили оборони нещодавно просунулися на захід від Горлівки та 27 грудня продовжили позиційні бої з російськими військами.

Про це повідомив Інститут вивчення війни ( ISW).

Донецька область

Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Бахмута та 27 грудня продовжили позиційні бої з українськими військами у цьому районі. Відео з геолокацією, опубліковане 27 грудня, показує, що російські війська просунулися ближче до східної околиці Спірного (на північний схід від Бахмута).

Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої відбувалися на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та у напрямку Часового Яру, і на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки.

Відео з геолокацією, опубліковане 26 грудня, показує, що українські війська просунулися далі вглиб терикону на захід від Горлівки.

Російські війська нещодавно просунулися на північ від Авдіївки та 27 грудня продовжили позиційні бої з українськими військами. Додаткові кадри з геолокацією, опубліковані 27 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на південь від Авдіївського сміттєзвалища.

27 грудня російські війська, ймовірно, продовжили зміцнювати контроль над Мар'їнкою (на захід від Донецька) і нещодавно досягли успіхів на південний захід від Донецька. Відео з геолокацією, опубліковане 27 грудня, показує, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька).

Кадри, на яких російський військовий блогер вільно гуляє Мар'їнкою, опубліковані 27 грудня, додатково вказують на те, що російські війська контролюють більшу частину, якщо не всю Мар'їнку.

Луганська область

За словами ISW, російські війська 27 грудня просунулися в районі Кремінної,вздовж лінії Куп'янськ-Сватово-Кременна.Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої відбувалися на північний схід та південний схід від Куп'янська в районі Сіньківки, Петропавлівки та Іванівки, а також на захід та південний захід від Кремінної в районі Діброви та Серебрянського лісництва.

«Південна вісь»

Генеральний штаб України повідомив, що 27 грудня російські війська не проводили наступальних операцій у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Українські війська нещодавно втратили позиції навколо Роботиного. Відео з геолокацією, опубліковані 27 грудня, показують, що російські війська відновили раніше втрачені позиції на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що російські війська атакували поблизу Роботиного, на північний схід від Роботиного поблизу Новопокровки та на захід від Вербового.

За словами ISW, нещодавно російські війська досягли незначних територіальних завоювань на лівому березі Дніпра в окупованій Херсонській області. Відео з геолокацією, опубліковане 26 грудня, показує, що російські війська просунулися в західній частині Кринків на східному березі та на північ від Білогрудового (9,5 км на південний захід від Херсона).

ІА "Вголос": НОВИНИ