Енергосистема поступово відновлюється після сьомої масованої хвилі російських ракетних ударів.Про це «Укренерго» розповіло на своїй сторінці у Фейсбук.
 
Ціллю вчорашньої атаки були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові.
 
Енергосистема Україні і Молдови наразі об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею.
 
В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою. Це означає, що НЕК «Укренерго» реалізує відповідний протокол дій по поверненню блоків електростанцій в роботу, та разом з обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів.
 
У першу чергу заживлюються об’єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення.
 
Ремонтні бригади Укренерго та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки.
 
Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Наразі всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація.
 
На вечір 24 листопада диспетчерський центр Укренерго прогнозує зменшення дефіциту в системі.
 
Втім, дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб тримати її стабільну роботу в таких умовах «Укренерго» продовжує застосовувати графіки обмежень споживання.
 
Ми закликаємо споживачів, яким вже повернули енергоживлення, не нехтувати заходами економії електроенергії.
 
Ми працюємо. Світло повертаємо. Ми впораємось.

ІА "Вголос": НОВИНИ