Двох маленьких рисенят та їхню маму зафіксували фотопастки у Національному природному парку «Сколівські Бескиди» цієї зими.
Про це «Вголосу» повідомив директор парку Василь Приндак.
За його словами, ці малюки народилися навесні в парку і живуть тут зі своїми старшими родичами.
Всього за допомогою фопопасток та спеціальних програм вдалося ідентифікувати вісім дорослих особин.
«Ми маємо дуже багато фото рисей, які живуть у нашому парку. Але за допомогою цієї програми, яка «порахувала» цяточки на хутрі тварин, ми вже виокремили вісім особин», - каже Василь Приндак.
Директор парку зауважив, що рисей у Сколівських Бескидах набагато більше, але до фотопастки може потрапляти багато разів одна й та сама рись.
«Але найбільше тішить, що маємо двох рисенят», - каже він.
За словами фахівця той факт, що у Карпатах народжуються рисенята, означає, що ліси тут придатні для життя диких тварин.
«Рись – дуже специфічна тварина, вибаглива до багатьох факторів. Він не живе у лісах, де багато рубок, тому що не має де ховатися. Тому деякі вчені ідентифікують рись зі старими пралісами», - говорить Василь Приндак.
Директор парку стверджує, що рисі не нападають на людей. Людина для цієї тварини – завелика здобич. Тому рись віддає перевагу полюванню на зайців, інколи може спіймати навіть козулю. Якщо рись все-таки нападає на людину, то тільки обороняючись.
Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», у Сколівських Карпатах планують відселити у спеціальний вольєр двох зубрів та водити туди туристів.
А також у фотопастки потрапили ведмедики-трійнята, які бавилися у снігу.
Фото зі сторінки Національного природного парку «Сколівські Бескиди».
ІА "Вголос": НОВИНИ