Про це повідомляє «Reuters».

«Продукти з брендами німецької «Metro AG» та французької «Auchan» можна побачити в продажу на полицях підприємств роздрібної торгівлі Криму», - йдеться в статті.

За словами джерел «Reuters», транспортні компанії завантажують товари європейських компаній в розподільних центрах в Росії, а потім вони доставляються в Керч з допомогою поромної переправи. Потім товари потрапляють у магазини «Metro» і «Auchan» в Криму.

Агентство також підкреслило, що не має доказів будь-яких виплат від «Metro» чи «Auchan» будь-яким особам, які підпадають під санкції.

Європейські рітейлери заявили, що не порушують санкції, тому що в магазинах працюють їхні російські дочірні підприємства, які не підпадають під санкції ЄС.

Представник Керченського порту переадресував усі питання про рітейлерів керівництву поромної переправи, сказавши, що порт управляє тільки доставкою, а не самими вантажами.

Представник поромного оператора сказав, що не має контрактів з «Metro» або «Auchan» і не знає, чи використовують вони пором.

Юридичні експерти заявили, що переміщення товарів у Крим може потрапляти в «сіру зону» режиму санкцій, оскільки відносини між материнськими компаніями і субпідрядниками часто важко визначити.

Представники «Metro» або «Auchan» не заперечують, що їхні товари були відправлені через Керченську переправу і порт і на склади своїх філій в Криму.

Прес-секретар «Metro» зазначив, що магазини в Криму експлуатуються незалежними російськими організаціями і працівниками, які не підпадають під санкції ЄС. Він сказав, що «Metro» - це «повною мірою усвідомлює і дотримується законів і норм ЄС, і, в даному конкретному випадку, чинних санкцій».

Прес-секретар «Auchan» (у компанії один магазин в Криму), заявив, що компанія завжди діє в рамках правил, які набрали чинності, у тому числі згідно з рішенням ЄС.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ