За 2023 рік зареєстровано понад 2000 українських ФОПів - це 67% усіх нових іноземних бізнесів

З початку 2023 року в Польщі створили понад 2000 українських ФОПів. На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів.

У Польщі зростає кількість іноземців, які ведуть несільськогосподарську підприємницьку діяльність. Майже половина з них - з українським громадянством.

Про це повідомляє tvp.pl.

У польському Управлінні соціального страхування ZUS, куди відраховують внески підприємства, порахували кількість іноземців, які ведуть власний бізнес у країні. Зазначається, що підприємницьку діяльність, не пов'язану із сільським господарством, ведуть уже понад 46 тисяч іноземців. Серед них майже 47% вказали українське громадянство.

У ZUS ведення бізнесу декларують підприємці із громадянством щонайменше 120 країн. Найактивніші - з України. 21,6 тисячі платників внесків до ZUS вказали українське громадянство. Уже кілька місяців у цій групі найбільше зростає категорія самозайнятості (ФОП). Ще рік тому українці становили третину іноземців-підприємців.
 
Зазначається, що з початку 2023 року в Польщі спостерігається створення понад 2000 українських ФОПів. На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів і 10% усіх фірм, створених протягом першої половини 2023 року.

ІА "Вголос": НОВИНИ