В Україні вже 2024 року можуть підняти ставки на основні податки – таке рішення підготували в уряді. А від 2025 року податки підвищать і для ФОП. Мета таких змін – збалансування бюджету, можливість продовжувати оборону України, а також наполягання з боку міжнародних партнерів.

Про це повідомляє видання OBOZ.UA.

Зазначається, що джерела видання в уряді ще кілька тижнів тому озвучили пропозицію щодо підвищення податків – ПДВ та військового збору (фактично зросте ПДФО).

В уряді вже визначили розмір підвищення, прорахували ефект, і зараз тривають консультації з народними депутатами. Однак в уряді досі офіційно не проголосували законопроєкт, щоб скерувати його на розгляд до Верховної Ради.

Так, відповідно до процедури, після того, як якесь міністерство розробило законопроєкт, Кабмін має підтримати його на засіданні, і вже після цього документ реєструють у парламенті. Далі стартує процедура розгляду спершу у профільному комітеті, а потім – у сесійній залі.

Очікується, що завдяки підвищенню ПДВ та військового збору до держбюджету може додатково надійти близько 190 млрд грн. Однак реальні потреби бюджету можуть становити 400 млрд грн.

Військовий збір

Військовий збір в Україні підвищать від 1,5% до 5%. Це найсуттєвіше підвищення. Такий збір – фактично частина податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Крім того, його треба буде платити під час продажу нерухомості, купівлі предметів розкоші.

«Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоби всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети», – повідомило джерело в уряді.

ПДВ

В уряді планують підвищити й податок на додану вартість (ПДВ). Зараз ставка перебуває на рівні 20%.

"Точне рішення, на яку суму треба підвищити податок, поки що не ухвалили – або на 2%, або на 3%. Не менше", – повідомив співрозмовник в уряді.

ІА "Вголос": НОВИНИ