На існування в минулому придатних умов для життя вказує, на думку фахівців, підвищений вміст в деяких районах Червоної планети цинку і германію. Ці хімічні елементи, виявлені Curiosity, свідчать про високу гідротермальну активність, що існувала в давнину на Червоній планеті, пише «Сегодня».

Концентрації цинку і германію в осадових породах в районі кратера Гейла в десять-сто разів перевищують аналогічні показники для решти марсіанської поверхні.

Екстремальні гідротермальні джерела на Землі, також багаті цинком і германієм, служать місцем проживання примітивних організмів. Ймовірно, на думку авторів, аналогічні істоти могли жити на Червоній планеті в минулому, і не виключено, що їх сліди вдасться знайти.

Вік кратера Гейла (в діаметрі – більше 150 кілометрів) оцінюється в 3,5 мільярда років, його дно заповнене безліччю осадових порід, які зазнали ерозії. У давнину найбільш глибокі частини кратера були заповнені водою. У його центрі – гора Шарп (Еоліда) висотою близько 5,5 кілометра.

Марсіанський ровер НАСА Curiosity відправився до Червоної планети 26 листопада 2011 року. Посадка на Марс відбулася 6 серпня 2012 року в районі кратера Гейла. Це третій марсохід, запущений НАСА в рамках програми Mars Science Laboratory.

ІА "Вголос": НОВИНИ