Верховний суд визнав законною передачу Греко-Католицькій церкві ділянки землі у Львові, яка до 2020 року була закріплена за Держспецзв’язку.

Про рішення суду повідомили у міській раді Львова.

Верховний суд виголосив рішення на користь Греко-Католицької церкви 11 червня. Відтак земельна ділянка біля головного Собору Святого Юра, або ж Митрополичі сади, остаточно перейшла у власність церкви.

Ще у 2020 році Львівська міська рада передала ділянку, закріплену за Львівським обласним управлінням зв’язку, у власність Курії Львівської архієпархії УГКЦ. Рішення обґрунтували відновленням історичної справедливості, адже до 1951 року територія Нижніх митрополичих садів належала до комплексу церкви Святого Юра. Держспецзв’язку оскаржила це рішення у суді, проте Господарський суд Львівської області та Західний апеляційний господарський суд відмовили у позові.

У 2022 році Верховний суд підтвердив ці судові рішення і відправив справу на новий розгляд. Вже 17 вересня 2023 року Господарський суд прийняв рішення на користь держави: визнав незаконною і скасував ухвалу Львівської міськради, якою вона передала землю у власність церкви. У березні 2024 року Західний апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, відтак Львівська міськрада звернулась до Верховного Суду.

ІА "Вголос": НОВИНИ