Рашистські загарбники не звертають увагу на позначки «pressa».

Від 24 лютого, відколи російські орди техніки і військових мародерів вторглися в Україну зі всіх боків, окупанти вбивають і місцевих і закордонних журналістів.

Голодних орків з росії не стримують від злочинів ні надписи «преса», «pressa» на автомобілях та одязі працівників медіа.

«Вголос» писав про вбивство в Ірпені 13-го березня журналіста США, 51-річного кореспондента, який раніше працював у всесвітньовідомому медіа New York Times - Брента Рено. Його товариша, теж американського журналіста Хуана Дієго Херрера Арредондо поранили і навіть у лікарні на початку він не знав про те, що його напарника вбито.

Працівники сайту Інституту масової інформації підрахували, що за 18 днів повномасштабної війни російські окупанти вбили вже чотирьох журналістів в Україні, ще шестеро отримали різноманітні поранення. Подаємо перелік потерпілих і за яких обставин їх було вбито чи поранено.

Убиті журналісти: 

  • Шакіров Ділєрбек, цивільний журналіст інформаційного щотижневика “Навколо тебе” (був розстріляний 26 лютого в передмісті Херсона з автоматичної зброї);
  • Євгеній Сакун, оператор телеканалу LIVE (загинув 1 березня під час російського ракетного обстрілу телевежі в Києві);
  • Віктор Дудар, військовий журналіст (загинув 6 березня під час боїв з російськими загарбниками під Миколаєвом);
  • Брент Рено, колишній кореспондент The New York Times (розстріляний 13 березня в Ірпені на блокпосту).

Поранені і пограбовані журналісти

  • два данські журналісти видання Ekstra-Bladet – журналіст Стефан Вайхерт та фотограф Еміль Фільтенборг (були поранені 26 лютого на Сумщині в районі міста Охтирка, коли їхній автомобіль потрапив під обстріл);
  • кореспондент британського телеканалу Sky News Стюарт Рамзі (отримав поранення внаслідок обстрілу російськими військами в Бучі на Київщині 28 лютого. Оператора каналу Річі Моклера врятував бронежилет). 
  • швейцарський журналіст Гійом Бріке (отримав поранення 6 березня в Миколаївській області внаслідок російського обстрілу авто, в якому він перебував. Його також пограбували. Водночас окупанти чітко бачили знак “преса” на автомобілі);
  • кореспондент Радіо Свобода Мар’ян Кушнір (отримав поранення внаслідок ракетного обстрілу 11 березня поблизу Києва); 
  • американський журналіст Хуан Дієго Херрера Арредондо (поранення отримав 13 березня в Ірпені під Києвом внаслідок обстрілу російських військ).

Окупанти з російської федерації не тільки стріляють по журналістах, а й грабують їх. На Запоріжжі під обстріл потрапила журналістка Громадського Вікторія Рощина. Її авто, в якому вона перебувала, пограбували. Також під обстріл російських військ потрапили двоє журналістів чеського видання Voxpot Майда Сламова і Войтех Богач.

Вчора, як писав «Вголос»,  наші Збройні Сили України помстилися рашистам за розстріляні села та міста. Біля Мелітополя знищили 200 одиниць техніки окупантів.

ІА "Вголос": НОВИНИ