Залежно від різних сценаріїв, фіксована ставка за бронювання може призвести до надходження від 18 млрд. до 155 млрд. гривень щорічно.

Верховна Рада України розглядає можливість запровадження щомісячного платежу за бронювання від мобілізації. Цей платіж буде альтернативою для чоловіків призовного віку, які не хочуть, або бояться йти на війну.

Цей платіж має гарантувати відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників. Про це повідомляє сайт Стіна.

Дмитро Наталуха, один із співавторів законопроекту, розповів, що пропонується надати можливість бронювання працівників усім підприємствам, а не лише тим, які входять до списку Кабміну як критично важливі. Основною умовою є робота компанії у легальному режимі та внесення податків до бюджету.

Наразі розглядається варіант додавання фіксованої ставки у розмірі 20 тисяч гривень за кожного заброньованого співробітника до військового збору, який становить до 1,5%. Можливість бронювання відкриватиметься для до 50% військовозобов’язаних працівників.

За словами нардепа, залежно від різних сценаріїв, фіксована ставка за бронювання може призвести до надходження від 18 млрд. до 155 млрд. гривень щорічно.

Згідно з інформацією з законопроекту, наразі в Україні заброньовано 538 тисяч чоловіків, включаючи державних службовців та працівників військових адміністрацій.

ІА "Вголос": НОВИНИ