Принц Чарльз, який у віці 74 років стане новим королем Великобританії під тронним ім'ям Карл III, офіційно буде коронований сьогодні вдень, 9 вересня.

Про це повідомляє британське видання The Times.

Королева правила Британією з 1952 року. Вона стверджувала призначення 15 прем'єр-міністрів - першим з них був Вінстон Черчілль, останньою - нещодавно обрана прем'єром Ліз Трасс.

При цьому, хоча принц ще офіційно не коронований, Букінгемський палац вже назвав 74-річного Чарльза королем держави. Він займе престол відповідно до порядку престолонаслідування.

Водночас видання Daily Mail повідомляє, що Чарльз буде офіційно проголошений королем Сполученого Королівства на Раді зі вступу в престол, який відбудеться завтра, 10 вересня.

Рада зі вступу на посаду зазвичай скликається в Сент-Джеймсському палаці в Лондоні протягом 24 годин після смерті правителя.

Проте, після смерті Єлизавети він буде скликаний пізніше, оскільки оголошення про її смерть надійшло вчора тільки рано ввечері, а значить, не було достатньо часу, щоб підготувати плани до сьогоднішнього ранку.

Нагадаємо, 8 вересня королева Великобританії та Північної Ірландії Єлизавета II померла у віці 96 років у своєму замку Балморал в Шотландії.

ІА "Вголос": НОВИНИ